Zdraví

Proteinová dieta může být řešením i pro velkou nadváhu


V současnosti se potýkáme doslova s epidemií obezity. Je to koneckonců vidět pokaždé, když vyjdeme na ulici. Částečně se na tom podílí náš blahobyt a částečně to, že jsme zapomněli, jak se stravovat přirozeně a efektivně.

Nadbytečná hmotnost však není jen estetickým problémem. Naopak. Může vést i k mnoha zdravotním komplikacím. A jejich riziko se násobí spolu s tím, jak dlouho s nadváhou nebo dokonce obezitou bojujeme. Existuje velké množství recenzí keto diet, ale tyto diety nevyhovují každému.

Obrázek1

Když sportování nestačí

Už dávno víme, že tak často doporučovaná rovnice pohyb=hubnutí rozhodně nestačí. Často totiž dojde ke snížení rychlosti metabolismu, což už běžnými druhy sportu jednoduše napravit nejde. Hubnout se však dá naštěstí i jinak, a to díky úpravě jídelníčku. V něm by měly dostávat přednost tuky a bílkoviny. Naopak zcela do pozadí je nutné odhodit cukry.

Připravíte tak své tělo o jednoduchý zdroj energie, ale zároveň mu neodepřete přístup k živinám. Nebude hladovět, ale přesto začne dobrovolně spalovat uložené tukové zásoby. Koneckonců, ketogenní dieta je lékařsky ověřeným principem a původně byla navržena pro rychlou a účinnou léčbu pacientů s velmi vysokou hmotností.

Na jakém principu ketodieta funguje

Omezíme-li příjem sacharidů na úplné minimum, začne v našem organismu po několika dnech docházet ke ketóze. Ta spaluje tuky, aniž by ohrožovala svalovou hmotu. A vedlejších efektů je jen málo. Určitě se nebudete muset potýkat se zvýšenou únavou nebo s nedostatkem energie k běžným činnostem. Naopak.

Obrázek2

A pokud vám celý princip přijde příliš složitý, vsaďte na předem připravené a sestavené dietní programy, které vám umožní chutné hubnutí s mnoha druhy jídel, jež je ovšem opravdu nenáročné na váš čas. Mezi produkty se skvělou chutí a rychlými výsledky patří i KetoMix. Vždyť kdo by nechtěl zhubnout rychle, zdravě a bez jo-jo efektu?

MT: Existuje mnoho diet a recenzí mezi trendy patří proteinová dieta.

MD: Jak se stravovat přirozeně a efektivně, abychom netrpěli obezitou? Možná již znáte proteinovou dietu, může pomoci i Vám.