Služby

Pravidelné čištění prodlužuje životnost peří


Ačkoliv bylo v nedávných dobách klasické peří tak trochu zatlačováno do pozadí alternativními materiály, dnes se k němu opět vracíme. Peří je totiž staletími osvědčená náplň přikrývek a polštářů.

  • Žádný jiný materiál není tak příjemný, jako právě peří.
  • V zimě dokáže zahřát i toho největšího zimomřivce a v létě není pod peřovou dekou horko.
    • Peří se vám zkrátka přizpůsobí.

Proč tedy lidé začali peří zavrhovat? Bylo to z důvodu alergických reakcí. To už je ale dnes minulostí. V současné době je peří pro použití do přikrývek a polštářů ošetřeno takovým způsobem, že se zničí veškeré bakterie a nežádoucí zárodky roztočů. Pod peřovou přikrývku mohou tedy bez obav ulehnout i alergici, malé děti nebo nemocné osoby.

čistírna peří

Čištění zničí všechny nežádoucí prvky

Aby peřové polštáře a přikrývky zůstaly stále v bezvadném stavu, je nutné je pravidelně nechat čistit. Jen tak se zajistí jejich dlouhodobá životnost a zdravotní nezávadnost.

  • Zkušená čistírna peří doporučuje nechat si vyčistit přikrývku přibližně po třech až šesti letech.
  • U polštáře je pochopitelně tato doba mnohem kratší a snižuje se na jeden až tři roky.

peřina
Celý proces čištění peří je celkem náročný. Jen tak může být 100% efektivní. Čistírna peří zváží, poté ho vyjme a vloží do čistícího stroje. V první fázi dojde k oddělení poškozeného peří, prachu a nečistot. Ve druhé fázi peří odchází do parní komory, kde dojde k mokrému ošetření pomocí páry a UV světla. Tímto procesem je peří zbaveno veškerých nečistot, roztočů i alergenů. Pokud si zákazník přeje, může se přidat aviváž, která má za úkol peří provonět.

  • Celý proces je velice šetrný, aby nedošlo k poškození samotného peří a nezničily se jeho přirozené a žádoucí vlastnosti.
  • Po vyčištění nastává proces sušení.

Ceník čištěnípeří najdete pohodlně a snadno na stránkách čistírny peří.