Služby

Podnikatelské plány nemusí trvat věčně

Častokrát se stává, že první kroky v podnikání jsou spojeny s úspěchem a rovněž jsou motivací, jak zlepšit či rozšířit svoji firmu, aby přinášela vyšší zisky. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že i sebelepší služby nemusí mít dlouhodobý úspěch na trhu. Firmy jsou závislé především na kupní síle, a pokud ta bude ubývat nebo přejde ke konkurenci, těžko si může taková společnost udržet svoje postavení na trhu. Ač je to velmi bolestivé, tak je třeba si provést malou rekapitulaci a rozhodnout se, jak pokračovat dále ve svém podnikání.

likvidace firem

  • Příjmy nerostou, naopak ubývají.
  • Hrozí nedostatek finančních prostředků na mzdy, provoz a povinné platby, což by mohlo vést až k nemilému exekučnímu řízení.
  • Nelze si dovolit přijmout zaměstnance, z důvodu nedostatečného zisku.
  • Není možné zvládnout výrobu a provoz firmy, to hraničí s ohrožením zdraví a rodinného i společenského života.

Existuje vůbec nějaké řešení?

Ano, sice pro zakladatele firmy to nebude nic příjemného, ale zřejmě ideální východisko je oslovit společnost, která má zkušenosti a provádí likvidace firem. Je to sice bolestivé rozhodnutí, ale jakmile je jednou společnost vymazána z Obchodního rejstříku a nehrozí žádné soudy, exekuce a v podstatě vše je uhrazeno, tak lze začít novou životní etapu, která bude bez stresu a bezesných nocí.
Likvidace firem a společností má svůj určitý postup, bez kterého se likvidace neobejde.

likvidace společnosti

  • V první řadě je třeba předložit veškerou činnost firmy a její aktuální stav.
  • Likvidace společností probíhá za velmi důkladného zkoumání a je zastoupena předními právníky či odborníky, kteří problematice rozumí a nenechají žádnou skulinku, která by mohla ohrozit celý proces.
  • Po návrhu, jak nejlépe vyřešit problematiku firmy se přirozeně uzavře smlouva. Je rovněž potřeba uhradit poplatek za likvidaci firmy.
  • Po zdárném vyřešení pohledávek a další vyřízené dokumentace http://www.ucetni-portal.cz/stahnout/506-vyplata-podilu-na-zisku-dle-zakona-o-obchodnich-korporacich_6351.doc se provede účetní uzávěrka, která bude důležitou součástí.
  • Poslední vítěznou tečkou je vymazání z Obchodního rejstříku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup