Zboží

Nastartujte mozek ke 100 % výkonu

O pozitivních účincích Cesmíny paraguajské, která je u nás více známá pod označením yerba maté, už slyšel téměř každý. Ne všichni ale víme přesně, jak na náš organismus tato bylina působí. Označení „bylina“ ale může být trochu zavádějící, protože se jedná o stálezelený patnáctimetrový strom. Cesmínu paraguajskou kdysi používali jihoameričtí indiáni, žijící v oblasti Paraguaye, Argentiny a Brazílie, pro posílení mysli a těla.

yerba maté

  • Postupně se nápoj z této rostliny dostal do celé oblasti Jižní Ameriky.
  • Odtud už byl jen kousek do USA, a tudíž i do celého světa.

Pití nápoje yerba maté má pozitivní vliv prakticky na celé naše tělo. Vzhledem k tomu, že brání únavě, zlepšuje koncentraci a jasní mysl, využívají ji především studenti, kterým pomáhá ve zkouškovém období.

Pozitivní vedlejší účinky

Nemusíte se ale obávat, že do svého těla dostanete látky škodlivé nebo dokonce nezdravě návykové. Yerba maté obsahuje dokonale vyvážené složení pozitivních stimulantů.

  • Nejdůležitějším je kofein, o jehož povzbudivých účincích jistě není pochyb.
  • Dalšími látkami jsou třísloviny, teofylin, antioxidanty, silice, minerály a neposlední řadě také vitamíny skupiny A, B a C.

    • Tím pádem dokáže z těla vyplavit i škodliviny a přispívá k uzdravení žaludeční a střevní sliznice.

Vítané jsou i „vedlejší účinky“ yerby maté. Ty uvítají především lidé bojující s nadváhou. Konzumace odvaru z Cesmíny paraguajské totiž potlačuje pocit hladu a podporuje trávení. Dochází tedy i k odbourávání tukových zásob. Yerba maté také přírodní a přirozenou cestou upravuje hladinu cholesterolu v krvi, prospívá správné činnosti ledvin a srdce.

list yerby maté

  • Nejvýznamnějším pozitivem ale přesto zůstává vliv na mozkovou činnost a koncentraci myšlenek.
  • Pokud vás tedy čeká období, ve kterém dostane váš mozek opravdu zabrat, zkuste mu trochu pomoci tím, že mu dodáte palivo v podobě nápoje yerba maté.
  • Uvidíte, že se vám za to odmění úspěšně složenou zkouškou nebo třeba i úspěchem u důležitého pracovního pohovoru.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup