Finance

Může být půjčka v insolvenci krajním řešením?


Do takzvané dluhové pasti se dnes může dostat prakticky každý z nás. Stačí jedna chyba, na kterou se postupně nabalují další problémy. Pokud tedy nemáme přiměřeně velkou zásobu na některém spolehlivém účtu. Jestliže jsme se dostali do těžké finanční nouze a naše možnosti nejsou dostatečné ke splácení nahromaděných dluhů, pak je jednou z možností řešení insolvence.

hypotéka bez registru

  • Ačkoliv zní tento termín tak trochu strašidelně, je to v podstatě mnohdy jediná možnost, jak se s čistým štítem vypořádat s pohledávkami, tak aby to bylo v souladu se zákonem.

Insolvence vám prostě pomůže v oddlužení. I přesto, že insolvence není nic příjemného, dá se po jejím ukončení získat dokonce i další půjčka. Berte ji však jako opravdu krajní řešení v okamžiku, kdy vám půjčka po insolvenci prostě pomůže přežít tu nejhorší dobu. Aby vám byla insolvence (a tudíž i poté možnost půjčky) schválena, je nutné prokázat, že jste schopni určitou část závazku splatit.

  • Nežli se tedy rozhodnete k dalšímu závazku, promyslete všechny ostatní možnosti. Je totiž nutné myslet na to, že další půjčka významným způsobem zatíží váš rodinný rozpočet.
  • Cílem přeci není dostat se do ještě větších finančních problémů, nežli jsou ty, ve kterých se právě nacházíte.

Půjčka po insolvenci

V mnoha ohledech se žádost o půjčku v insolvenci považuje dokonce za trestný čin. Výsledkem může být upřednostňování jiných věřitelů před danými. Jak se tedy v nastalé situaci zachovat? Řešení je jednoduché.

finanční půjčení

  • Zkuste se poradit s odborníkem na tuto problematiku a uvidíte, že najdete vhodné řešení, které bude v souladu se zákonem.
  • Dostat se do finančních problémů a poté i do sporu s právem, už by mohlo být neúnosné.

Pamatujte, že vždy se najde cesta, která vás vyvede z dluhové pasti. Někdy je sice trochu delší, ale určitě stojí za to, dostat se opět na pevnou zem.