Zdraví

Menopauza je zásadním milníkem v životě každé ženy


Klimakterium je obávaným životním okamžikem v životě každé ženy. Jedná se o fázi života, kdy žena přichází o svůj největší dar, o možnost přivést na svět dítě. A aby toho nebylo málo, tak tento zlomový životní okamžik provázejí nemalé potíže a nepříjemné vedlejší projevy.

Nicméně nelze jednoznačně určit, kdy žena do přechodu dospěje. U různých žen přichází tento životní zlom v různou dobu, zpravidla okolo padesátého roku života, nicméně může se začít projevovat klidně i o deset let dříve.

dračí pohled

Každopádně jisté je, že až na vás menopauza a její příznaky udeří, jistě to poznáte. V zásadě se nejedná o nic příjemného, jako by už samotná ztráta plodnosti nebyla dostatečně stresujícím zážitkem. Tak jako příchod klimakteria, tak i jeho příznaky mohou být u různých žen různé.

Průvodních jevů je celá dlouhá řada a nejčastěji se jedná o návaly horka, bušení srdce, prudké změny nálad, poruchy spánku, tuhnutí kloubů, narůstající bříško a přibývání na váze, silné pocení, ztrátu chuti k milování, deprese a záchvaty pláče, což velmi negativně ovlivňuje duševní rozpoložení ženy.

sníh na mostě

Nelze se proto divit, že přesto, že se jedná o přirozený fyziologický děj, tak se mnoho žen pokouší najít řešení, které by jim období přechodu mohlo pomoci usnadnit. V zásadě mají ženy na výběr mezi hormonální a nehormonální léčbou. Přestože je hormonální léčba účinná a efektivní, nese s sebou nepříjemné vedlejší účinky, které vrhají stín na její pozitiva. Mnoho žen proto raději volí přirozenou, nehormonální léčbu, ideálně s pomocí přírodních přípravků, které se na jejich těle nijak negativně neprojeví a pomohou jim udržet jejich fyzické a duševní zdraví v dobré kondici.


stárnoucí ženy

Nicméně ať už se žena rozhodne potíže s přechodem řešit jakkoli, tak důležité je, aby postupně přijala nevyhnutelné změny a dokázala znovu najít své místo ve světě, které jí bude přinášet uspokojení.