Děti

Menopauza a její typické příznaky

Období menopauzy se objeví u každé ženy. Většinou přichází okolo padesáti let života. Typické příznaky se však mohou objevit i o deset let dříve. Je to z toho důvodu, že již kolem čtyřicátého roku věku dochází k nižší produkci hormonů, tím pádem také k útlumu činnosti vaječníků.

Ženy produkují méně ženského hormonu, tzv. estrogenu, což způsobuje výrazné změny v jejich těle. To samozřejmě většina z nich špatně nese, což je naprosto pochopitelné.

bolest hlavy

Příznaky menopauzy

Největším a nejčastějším projevem jsou návaly horka.Ty se objevují i několikrát denně. U některých žen dokonce i 15 krát až 20 krát za den, což je opravdu hodně, protože jeden interval může trvat i déle než hodinu. Když si už teď představíme, že toto období může trvat i 10 let, než žena přestane úplně menstruovat, je to snad i nepředstavitelné. Návaly horka jsou projevem těla právě na již zmiňovanou skutečnost týkající se nižší produkce ženských hormonů. Nával horka se projevuje pocitem velice intenzivního tepla vyvolávajícího až zarudnutí obličeje. Mohou být doprovázené výrazným pocením, ale také studeným potem. Vzhledem k tomu, že se návaly objevují i v noci, může to způsobovat také nespavost. Díky tomu jsou ženy v tomto období velice unavené a mnohdy trpí vyčerpávajícími depresemi.

sama žena

Typické jsou také výrazné změny nálad.Chvíli je žena v pořádku, za sekundu se její nálada otočí doslova o 180°. Objevují se pocity úzkosti, ženy jsou velice často podrážděné, velmi špatně se soustředí a mají problémy s pamětí, jsou velice nervózní. Není tedy výjimkou, když se deprese prostě objeví.

Končí období plodnosti, takže má mnoho žen pocit, že již vlastně ani nejsou ženou, což je pochopitelné. Zároveň dochází k nezvratným změnám vzhledu a ke snížení sexuálního libida. Chuť na sex je výrazně omezená, takže k němu dochází opravdu jen málo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup