Zdraví

Mammaplastika


Každá žena dostala do vínku nějaký tvar svých prsou. Ve většině případů se stává, že v mládí se moc rozdíly neřeší, leda tak snad velikost. Na druhou stranu příliš velká prsa také nejsou tak velkou výhrou, jak si někdo může myslet. Postupem času dochází ovšem k výrazným změnám. Přirozeně nalezneme snadno viníka, těhotenství, kojení, a když budeme ve sledu životní cesty pokračovat, tak přibývající věk přinese další výraznou změnu, stejně tak větší redukce hmotnosti. Prsa neoplývají již svojí pevností, ale stávají se povislá. Dobrou zprávou je, že není nutné se s takovým stavem smířit. Modelace prsou neboli mammaplastika je v podstatě zákrok, který vede k pozvednutí, zpevnění a výraznému zlepšení tvaru poprsí.

zmenšení prsů

  • Odstraní se přebytečná kůže.
  • Dochází k vyzvednutí dvorce i samotné bradavky.
  • Nově vytvarovaný prs se správně usadí na žádoucí místo na hrudníku.

Modelace prsou vyžaduje přirozeně v první řadě lékařskou konzultaci. Zde můžete probrat vaše představy a přání. Na druhou stranu specializovaný lékař situaci posoudí a navrhne tak nejlepší řešení. Zde je prostor pro vaše dotazy, aby se vyloučily rovněž vaše obavy ze zákroku.

malá prsa

Zmenšení prsou

Mammaplastika je často chybně zaměňována se zvětšením velikosti prsou. V tomto případě budete muset vyhledat jiného specialistu. Bez problémů lze ovšem zařídit zmenšení prsou a to z prostého důvodu, protože se při modelaci odstraní přebytečný tuk, který se zde rovněž ukládá. Dále dochází k odstranění tkáně a přirozeně i povislé kůže.

Co lze získat zmenšením prsou:

  • Velká ňadra způsobují chronické bolesti zad, šíje, ale rovněž ramen. Při zmenšení prsou dochází k výrazné úlevě.
  • Pokožka pod prsy si rozhodně uleví. Povislá prsa totiž způsobují nepříjemné podráždění, svědění, zarudnutí až vyrážku.
  • Uleví si svaly i nervy a žena bude daleko pohyblivější.

Modelace prsou přinese rozhodně pozvednuté nejen poprsí, ale sebevědomí, což je po psychické stránce to nejdůležitější.