Zboží

Když se ozve prostata


Problémy s předstojnou žlázou se vám ozvou většinou s častým nucením na močení, které se objevuje i v noci. V takovém případě byste měli navštívit nejprve odborníka, který vám pomůže tento stav upravit. Ve většině případů se jedná pouze o její zvětšení, které není zhoubného charakteru.

Podle průzkumů ztrpčuje život zhruba 10 % padesátníků a 75% šedesátníků.

starší dirigent

Prostata a její příznakymůže mít různé podoby. Kromě výše zmíněných potíží, vás mohou trápit také psychické problémy. Prostě si už nějaký čas nepřipadáte jako pravý muž. Právě proto je tolik důležité dát na naléhání partnerky a objednat se na urologii.

Zpočátku dochází především ke zvětšování této žlázy, která má tvar vlašského ořechu, a tlačí přímo na močovou trubici. Postiženého pak trápí pomalý nástup močení, slabý proud nebo jeho přerušování, pocit nedokonalého vyprázdnění, častější nutkání na malou, které ho budí i v noci a úniky moči.
V pokročilejším stádiu hrozí poruchy erekce nebo také zánět ledvin z důvodu hromadění moči, která nevyjde z těla ven.

vousatý obličej

Proto se vyplatí poslouchat své tělo a vydat se k lékaři včas. Většina z nich volí konzervativní způsob léčby za pomoci různých preparátů, které vám mohou hodně usnadnit život a vrátí vás zpět do formy.

Pokud váš stav ale zanedbáte, koledujete si o nemalé problémy. V takovém případě klidně může dojít až k operaci. Lékaři při ní odstraní tkáň tohoto orgánu prostřednictvím řezu v podbřišku. Nebo ji zmenší jen částečně pomocí speciální elektrické smyčky, kterou pacientovi zavedou do těla močovou trubicí.

zdravé cvičení

Nezapomínejte také na zdravý životní styl: tedy dostatek pohybu zejména na čerstvém vzduchu a tomu odpovídající jídelníček.
Uvidíte, že i vaše partnerka bude dostatečně trpělivá a pomůže vám vyřešit všechny intimní problémy. Pak si budete moci spolu zase užívat jako za mlada.