Zboží

Každodenní procházky


Každý kdo si chce pořídit pejska, tak by měl takové rozhodnutí důkladně zvážit. Předně si uvědomit, že se jedná o živou bytost, která má svoje potřeby a ty je zkrátka třeba respektovat. Není to hračka, která se dá odložit a za úvahu stojí i jeho dlouhověkost. Svým způsobem i jisté omezení, jelikož ne všude bude tento mazlíček vítaný. Přesto přinese do rodiny mnoho radosti, lásky a dokonce i pohybu. Přece jenom se to totiž bez vycházek a venčení neobejde. Zde by se měli mít majitelé na pozoru. Jejich povinností je především dohlížet, aby měl pejsek na vycházce patřičné vybavení, což je rozhodně obojek a vodítko, případně jiný doplňkový sortiment.

svítící obojek

Obojek může skvěle ochránit

Výrobci skutečně nabízí širokou škálu různých obojků a mnohdy není jednoduché si vybrat ten správný. Nejčastější jsou obojky z pravé kůže, které jsou příjemné a nabízí se v různém provedení. Ale majitel může pouvažovat i o jiné možnosti a tou jsou svítící obojky pro psy. Existují různé designy, velikosti i délky, záleží na plemenu a velikosti psa. Pro někoho to může být sice jakýsi přepych, ale na druhou stranu se pojďme podívat na praktičnost.

Proč si pořídit svítící obojek:

  • Snížená viditelnost nebo i tma těžko prozradí, kam se zatoulal nezbeda. Kdyby měl svítící obojek, tak bychom měli vždy přehled, kde se zrovna pohybuje.
  • Obojek může upozornit i řidiče, že se něco pohybuje na silnici. Díky světlu zpomalí vozidlo a nedojde ke srážce, která mnohdy končí velmi tragicky.
  • Projíždějící cyklisté si snadněji všimnou, že něco pobíhá v jejich blízkosti.
  • Skutečně velkým plusem je, že pes je vždy pod kontrolou a to v každém počasí i v noční době.
  • A ještě je tu jeden benefit pro toho, kdo se vydal na procházku, se svým pejskem, protože světlo, které se odráží z obojku, tak skvěle poslouží jako svítilna pod nohy.

obojek pro psy

Barvy nejsou na závadu

Není třeba se obávat toho, že by barevně svítící nebo i blikající LED obojek působil nepříznivě na zdraví. Pejskovi v podstatě nevadí, protože je mimo jeho zorné pole a materiál je skutečně zdravotně nezávadný. Vybírat si tak lze různé barvy podle nabídky a také lze zvolit možnost svícení. Obojek může svítit stále, blikat v pomalém či rychlém tempu. Záleží jen na majiteli, kterou verzi si zvolí, ale rozhodně vše dělá pro bezpečnost svého čtyřnohého přítele, což je vždy prioritní.