Služby

Jak vznikla rocková hudba a jaký měla vliv na další žánry

Hudebních žánrů a jejich odnoží je nepřeberné množství. Tím, který zasáhl snad do života každého z nás, je hudba rocková. Dalo by se tedy říci, že rocková hudba je mezigenerační.

  • Kdy přesně tento žánr vznikl, se určit nedá.
  • Pravdou je, že se do širšího povědomí dostává v padesátých až šedesátých letech dvacátého století.

Právě rocková hudba je skvělým příkladem toho, jaký vliv na sebe jednotlivé žánry mají. Rock byl totiž ovlivněn snad všemi hudebními směry. Najdeme v něm prvky vážné hudby, folku, jazzu, blues, country. V sedmdesátých letech do rockové hudby zasáhl také soul a latinskoamerická hudba. Díky těmto vlivům se začala rocková hudba „štěpit“ a vznikaly tak další „podžánry“. Na scénu tak přichází soft rock, heavy metal, punk rock či hard rock. A tak bychom mohli pokračovat dál. Stylů, které vznikly díky rockové hudbě, je opravdu celá řada.

hudba

Rockový fenomén Queen

Nedílnou součástí samotné rockové hudby jsou bezesporu zpěváci a kapely. Není možné určit, který zpěvák byl v oblasti rockové hudby tím nejvýznamnějším. Žebříčků existuje mnoho a v každém z nich se jednotliví zpěváci umísťují na různých pozicích.

  • Tím, který ale rozhodně nikde nechybí a najdeme ho vždy na čelních místech, je Freddie Mercury.

Přelomovým je pro něho rok 1970, kdy společně s Brianem Mayem, Rogerem Taylorem, Johnem Deaconem zakládá skupinu Queen. Během velice krátké doby získává kapela Queen obrovskou popularitu.

rock

  • Co stálo za tímto doslova raketovým startem?
    • Odvaha a výjimečnost všech čtyř členů Queen.

Kapela Queen, v plné sestavě, fungovala (s několika malými přestávkami) 21 let a tato éra skončila na podzim roku 1991, kdy umírá zpěvák Freddie Mercury. Kapela se ale nerozpadá a spolupracuje s tak slavnými osobnostmi, jakými byli Paul Rodgers či Adam Lambert.

  • Přesto, že jsou to skvělí zpěváci, musíme konstatovat, že Freddie Mercury byl jen jeden.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup