Zboží

Jak vybrat svítidla do ložnice


Ložnice je místem určeným k relaxaci, odpočinku a spánku. A proto by měla být maximálně útulná. Tomu by mělo být přizpůsobeno i osvětlení. Stejně tak jako svítidla do obývacího pokoje i ta v ložnici by měla být vybírána s citem a s ohledem na dispoziční řešení a ostatní vybavení dané místnosti. Správně zvolené svítidlo vám v ložnici vykouzlí příjemnou a útulnou atmosféru. Na co se tedy při výběru ideálního svítidla do ložnice zaměřit a jaké světlo do ložnice je nejlepší?

osvětlení do pokoje

Přílišná intenzita není vhodná

Myslete na to, že přílišná intenzita osvětlení není vhodná. Volte proto takové světlo, které bude příjemné. Skvělou volbou jsou bílá a teplá světla. Ta totiž šetří vaše oči a také navozují útulnou a pohodovou atmosféru, která je pro ložnici velmi důležitá. Rozhodnout se můžete pro lustr nebo světlo umístěné přímo na stropě. To může být složené z několika samostatných světel.

Berte ohledy na velikost a dispoziční řešení místnosti

Důležité je brát ohledy na celkovou velikost a dispoziční řešení místnosti. Tam, kde jsou nižší stropy, jsou perfektní volbou přisazená stropní svítidla kulatého nebo hranatého tvaru. Jsou nenápadná a mohou být vybavena i dálkovým ovládáním pro změnu intenzity. Samozřejmě vybírejte také s ohledem na konkrétní design tak, aby svítidlo skvěle pasovalo do celkového vzhledu interiéru. Pokud se v noci často budíte a pohybujete se po ložnici, můžete zvážit i instalaci tzv. orientačních světel. Dobrou volbou jsou také nejrůznější LED svítidla.

závěsné osvětlení

Nezapomeňte také na osvětlení nočních stolků

Kromě stropního svítidla byste neměli zapomenout také na důležité osvětlení nočních stolků. Tam se hodí nejrůznější lampičky a podobná osvětlení. Ta mohou mít pohyblivou vrchní část, díky které si světlo namíříte přesně tam, kam zrovna potřebujete. Zvolit si můžete i nástěnné osvětlení přímo nad nočním stolkem.