Finance

Jak na dentální hygienu


Tělo máme každý jen jedno. Musíme se o něj řádně starat a dávat mu dostatek péče. Jednou z velice důležitých věcí, na kterou bychom neměli zapomínat, je i starost o naše ústa a chrup.

Není to jen o zářivém úsměvu

Pokud věnujete svým zubům čas, který potřebují, jste nakonec odměněni úsměvem s krásnými, bílými zuby. Pokud se jejich péčí moc nezabýváte, nejen že váš úsměv přestane být atraktivní, ale také riskujete mnoho problémů.
Kromě zničených zubů, které budou následně potřebovat velmi nákladnou péči, si můžete přivodit zánět dásní a paradontózu. A pokud nezačnete tento problém řešit včas, zvýšíte si i 2,5krát riziko infarktu a 3krát nebezpečí mrtvice.

Nejde tolik o kartáček, ale o techniku

Na trhu je mnoho firem, které nabízejí nesmírně širokou škálu různých kartáčků a dalších jiných pomůcek k péči o vaše ústa. Nezáleží, zda používáte elektrický či obyčejný kartáček, důležité je, zda čištění chrupu provádíte správně. Existují techniky, které vám zajistí dobrý výsledek a které zároveň nejsou těžké na naučení. Na internetu najdete mnoho článků a videí, která vám s tímto mohou pomoci, avšak nejlepší volbou je návštěva u dentisty.

dental_hyg

Návštěva u dentisty se vyplatí

Chcete-li mít jistotu, že se o své zuby staráte správně, sjednejte si návštěvu na dentální hygieně. Je vhodné si s sebou přinést pomůcky, které doma užíváte, protože tito odborníci s vámi při této návštěvě projdou již zmíněné techniky. Naučí vás vše, co potřebujete vědět a umět. Také v rámci této návštěvy budete mít i čistění zubů, takže vás nemusí trápit dlouhé čekání na výsledky.

Mimo jiné, pokud budete mít zájem, váš dentista vám může přímo doporučit produkty, které vám budou nejvíce vyhovovat. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby. Může vám poradit s dalším výběrem kartáčků a zubních past v budoucnosti, či vás naopak upozornit na klamavé reklamy prodejců.
Nemusíte mít obavy, že byste na dentální hygieně strávili moc času. Délka jednotlivých návštěv se liší v závislosti na kvalitě vaší vlastní hygieny doma. Jinak, pokud to není nezbytně nutné, jednotlivé návštěvy bývají pouze 2krát do roka.

Péče může něco stát

Na našem zdraví se nedá šetřit. Veškeré pomůcky a případná návštěva ortodontisty vás může něco stát. Ale pokud se o své zuby nepostaráte včas, tak vám hrozí, že v budoucnosti zaplatíte ještě více za jejich zachování. Máte-li obavy, že byste nevyšli s financemi, pak vám může pomoci krátkodobá půjčka.