Zboží

Investice do rozkládací pohovky se vám určitě vyplatí


I vy řešíte problém s malým prostorem v bytě, kde si nemůžete dovolit zařídit samostatnou ložnici? Nevadí, máme pro vás výborné řešení – pořiďte si rozkladaci pohovka na kazdodenni spani a problém je pryč. V současnosti se stále více lidí stěhuje do menších bytů, ať už z finančních důvodů nebo se chtějí mladí lidé osamostatnit a nemohou si dovolit koupit větší byt nebo dům.

rozkládací křeslo

Při výběru pohovky dbejte na kvalitu

Pokud plánujete koupi rozkládací pohovky pro každodenní spaní, dbejte hlavně na kvalitu matrace a typ rozkládání. Na tom totiž závisí, zda se dobře vyspíte, není totiž pohovka jako pohovka. V první řadě si změřte prostor, kam se má pohovka vejít a kolik lidí na ní bude spát. Šířka pohovky pro jednu osobu by měla být alespoň 80 centimetrů. U dvou lidí by tedy ideální rozměr pohovky měl být 180×200 cm po rozložení. Pokud má rozkládací pohovka úložný prostor, je to plus navíc, protože tam můžete uložit a schovat peřiny a pohovka po složení může během dne sloužit jako plnohodnotná sedací souprava. Pokud plánujete pohovku používat jen k občasnému přespání pro návštěvu, pohovka by měla být pohodlná zejména jako sedací souprava. Má-li však sloužit ke každodennímu spaní, dejte si pozor, jaký rozkládací mechanismus je použit. Ten je totiž vystaven největší zátěži a musí odolat každodennímu rozkládání a následně skládání. Rozkládacích systémů je více, například dvě spojené matrace, s vysouvací zásuvkou, klik-klak mechanismus a mnoho dalších.

rozkládací pohovka

Nejdůležitější je matrace

U rozkládacích pohovek pro každodenní spaní je nejdůležitější matrace, její tvrdost, z čehož je vyroben a také údržba materiálu, ze kterého je matrace zhotovena. Výplní matrací je několik druhů, může to být pružinová matrace, z polyuretanové pěny, kokosových vláken, paměťové pěny atp. Matrace by neměla být příliš tvrdá ale zase ani měkká, nejlepší je vybírat matraci podle váhy osoby, která na ní bude spát. Rozkládací pohovku si raději v prodejně vždy vyzkoušejte, musí vám být už na první pohled pohodlná a také si nechte předvést systém rozkládání. Rozkládací pohovka pro každodenní spaní může být ve vašem bytě ideálním řešením při nedostatku prostoru ale zároveň i pěkným designovým kusem nábytku. Pokud hledáte kvalitní pohovky, zkuste kliknout na stránku https://www.sconto.cz/.