Zboží

Ekologická volba číslo jedna

Takovou možnost nám nabízí například slunce, které je samo energií, která dává život a také teplo. Moderním trendem dneška se proto stala domácí fotovoltaická elektrárna, která nám dokáže takový komfort poskytnout. Navíc veškerou správu a regulaci si můžeme provádět sami.
Bohužel se i v této oblasti šíří řada mýtů a polopravd. Například, že nás bude stát statisíce korun, návratnost investice je nejistá a přinese nám v konečném důsledku více starostí než kýžený efekt. Proto se na jednotlivé body podíváme podrobněji a rozhodně bez jakýchkoliv spekulací.

solární panely

1.) Jak je to tedy s tou návratností investice do fotovoltaiky
Pravda je taková, že musíte mít ve vašem prasátku něco málo našetřeno. Celková investice do takové domácí elektrárny se pohybuje většinou okolo 30 až 50 tisíc korun bez DPH na 1 kWp instalovaného výkonu.
Dle odborných výpočtů se vám veškeré prvotní náklady vrátí v horizontu 10 až 15 let.Sice si trochu počkáte, ale máte k dispozici vlastní zdroj, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Může vás tedy hřát u srdce, že myslíte na budoucí generace.
Solární panely mají navíc životnost až 30 let, takže po 15 letech fungování vám budou přinášet už jen úsporu.
Navíc můžete pořizovací cenu snížit díky státní dotaci „Zelená úsporám“, která je určena pro fyzické osoby, tedy majitele rodinných domů. Celkově můžete čerpat maximálně 100 000 Kč.

2.) Musím o panely neustále pečovat
Tady vás rozhodně potěšíme. Stačí dbát na pravidelné servisní prohlídky, které zahrnují také důkladnou očistu. Kvalitní panely navíc mají na svém povrchu samočisticí vrstvu, kterou snadno omyje déšť a mohou tak plnit svoji funkci naprosto dokonale. Kromě toho jsou zcela statické, takže se nemusíte bát, že by se začaly samy pohybovat. Při správně provedené odborné instalaci bude vše v pořádku. Jejich povrch odolá i rozmarům počasí díky špičkovým technologiím, které se neustále vyvíjí směrem kupředu. Navíc podléhají přísným mezinárodním testům, při kterých jsou podrobeny extrémní zátěži.

panely na střeše

Nemusíte se bát ani papírování. Rozhodně vás nečeká žádná hromada lejster, pokud necháte administrativní kolečko na odborné firmě, kterou si na realizaci objednáte. Stačí jim dodat jen potřebné podklady. Dopřejete si tak řešení tzv. na klíč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup