Služby

Do nového bydliště se stěhovákyStěhování!Už jen tohle slovo samotné nám nahání hrůzu.
A přitom se docela těšíme, ale pozor! – na přestěhování a nové zařizování, to ano!
Ale vytřídit veškeré vybavení původní domácnosti, rozhodnout co si necháme a co vyhodíme, taktéž oblečení celé rodiny – to zabere spoustu přemýšlení a času a většinou se do toho nikomu nechce.

stěhováci

Potom vše z vyklizených skříní, kuchyňské linky a koupelny, dále peřiny, květiny, obrazy – no zkrátka celou domácnost poskládat do předem připravených krabic a pytlů, přitom si to nezapomenout pečlivě označit, abychom při hledání něčeho konkrétního šli „na jistotu“.

Je také potřeba mít nový byt předem připravený, včetně položených koberců, aby se nábytek mohl ukládat už rovnou na určená místa.
Před tím vším je však nutné objednat si stěhovací službu. Všechny je najdete na internetu a vyberete si podle možnosti termínu, podle ceny, lokality. Pokud bydlíte v Praze, objednejte stěhovací služby Praha, pokud jinde, zvolte tak, abyste neplatili zbytečně moc ujetých kilometrů. Chce to trošku počítat.

Pak přijde očekávaný den a „stěhováci“ zvoní u dveří. Objeví se dva chlapíci v montérkách, v rukou role smršťovací folie a vše, co není zabaleno, folií pěkně omotají – televizor, počítač, obrazy, no zkrátka všechno, na co my jsme zapomněli, anebo nepovažovali za nutné balit. Demontují a následně v novém bytě smontují váš nábytek, případně provedou drobné opravy. To celé včetně nakládání trvá několik hodin a vy tam jen tak postáváte, popíjíte svou poslední kávu zde a jen užasle zíráte, jak kus vašeho života mizí v nenávratnu.

box

Je naloženo, ještě pár posledních pohledů po prázdném bytě, zamknout, nasednout do auta, v hlavě přepnout na nové bydliště a vyrazit do nové životní etapy.

Pracovníci stěhovacích služeb neprovádí jen stěhování bytů a rodinných domů, ale také kanceláří, skladů nebo archívů, dokonce i vyklízení nemovitostí – likvidace pozůstalostí s odvozem na sběrný dvůr, dále stěhování jednotlivých kusů nábytku a těžkých břemen.