Bydlení

Čističky vzduchu oceníte nejen v zimě


Přetopené vysušené domácnosti, nebo naopak domy plné vlhkosti. To jsou problémy, které každoročně přicházejí v zimním období. Bohužel jsou ale takováto prostředí ideálním místem pro množení virů, bakterií a plísní. V kombinaci s tím, že v zimě trávíme velkou část svého dne doma, může takovéto prostředí být pro nás značně škodlivé.

Pomoci může čistička vzduchu. Systém důmyslných filtrů, který zbaví domácnost nejen virů, bakterií, plísní, ale stejně dobře zatočí i s jinými alergenyvčetně prachu, roztočů a psích chlupů, a ještě si poradí s nepříjemným zápachem z vaření a cigaretovým kouřem.

čistič v ložnici

Vliv čističky vzduchu na zdraví

Čističky vzduchu přinášejí úlevu při těchto onemocněních:
– chronické bolesti hlavy,
– chronická rýma,
– chronické škrabání v krku,
– chronická únava,
– chrapot,
– respirační problémy,
– svědění a pálení očí,
– svědění pokožky,
– vznik a zhoršení alergií.

čistič v pokoji

Hlídejte ideální vlhkost

Kromě samotné čistoty vzduchu dbejte také na jeho správnou vlhkost. Ta by se měla pohybovat mezi 40 a 60 %. Některé čističky vzduchu mají v sobě i zvlhčovač, takže nemusíte v případě problémů se suchým vzduchem kupovat dva přístroje najednou.

Zajímavým tipem jsou také čističky vzduchu IONIC CARE, které pracují na principu elektronového větru. Vzduch obohacují o záporné ionty, tedy tzv. vzdušné vitamíny, které mají pozitivní účinky na zdraví.

Čističku oceníte celoročně

Nejen v zimě je čistička vzduchu ideálním pomocníkem. Skvěle ji využijete i na jaře a v létě, kdy ve vzduchu lítají pyly kvetoucích stromů a trav, které dráždí vaše dýchací cesty.

čistič v obýváku

Používejte čističku vzduchu správně

Čističky vzduchu můžete používat celoročně. Plně účinné jsou v uzavřených místnostech. Místnost pořádně vyvětrejte, zavřete okna, a poté zapněte čističku vzduchu. Důležité je i její správné umístění na protilehlé straně od oken.
Tip:přečtěte si také článek: S čističkou vzduchu si vytvoříte zdravé vnitřní prostředí


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup