Zdraví

Čaj Matcha – zdraví v jednom šálku

Pokud vám zdravý životní styl není cizí a máte ve vašem jídelníčku rádi zdravá jídla a nápoje, pak vyzkoušejte i oblíbený čaj matcha. A protože sportování a strava jdou ruku v ruce, budou z něj nadšeni i milovníci fitness aktivit. A nejen oni. Hodí se zkrátka pro kohokoliv, kdo si chce dopřát pořádnou dávku energie a spoustu pozitivních účinků k tomu.

čaj matcha

Benefity, které nabízí Matcha tea

Pravidelným pitím nápoje matcha tea získáte spoustu benefitů. Jedním z nich je i vydatná dávka energie. Tento drink vás zkrátka nakopne a dodá vám potřebný elán do celého dne. Je tak zdravější alternativou kávy nebo energy drinků. Kromě toho obsahuje spoustu vitamínů, minerálních látek a antioxidantů. Díky tomu je tak jeho pití zdraví prospěšné.

Obsah cenných látek v šálku čaje Matcha

A proč se vyplatí si tento japonský čaj dopřávat klidně každý den? Je nabitý cennými antioxidanty, aminokyselinami, flavonoidy a obsahuje spoustu vitamínů A, C a E. Dále v něm najdeme minerály jako je zinek, draslík, mangan, vápník, selen a další. Stejně jako káva i matcha tea obsahuje kofein, ale na rozdíl od ní je výrazně zdravější. Můžete si jej tak dopřát naprosto bez výčitek.

zelený čaj

Blahodárné účinky na lidské zdraví

A z jakých účinků se můžete těšit, pokud si budete pravidelně vychutnávat šálek čaje matcha? Má povzbuzující efekt, který přichází pozvolna a na rozdíl od kávy přetrvává delší dobu. Kromě toho také chrání buňky a tkáně před poškozením, napomáhá rychlejšímu hubnutí a spalování tuků, zlepšuje činnost mozku. Díky vysokému obsahu antioxidantů neutralizuje volné radikály. Reguluje hladinu cholesterolu a zlepšuje krevní oběh. Má výrazné detoxikační účinky. Podporuje myšlení a paměť. Pomáhá odbourávat stres, zlepšuje náladu a navozuje relaxační stav. Reguluje hladinu krevního cukru a podporuje správnou funkci střev.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup