Zboží

Buďte soběstační, pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu


Fotovoltaická elektrárna je složena z panelů umístěných vně objektu, jež bude nabíjet a zásobovat dodávkou zdroje. Jejím pohonem je sluneční záření. Technické zařízení se hodí využitím jak pro firemní tak i domácí použití. K vidění již na mnoha domech a jejich počet stále stoupá. Díky dotacím Zelená úsporám, si sluneční elektrárnu pořizuje čím dál tím více lidí. A není divu. Ušetřené peníze se vždy dají využít někde jinde. A to ocení nejen podnikatelé, ale i obyčejní lidé. Jistě tuto technickou vymoženost má i někdo ve vašem okolí. Jen si udělejte procházku a zvedněte pro tentokrát oči do výšky. Neprohloupíte, když půjdete v jejich stopách.
Fotovoltaická vybavení se dělí na tři typy:

střecha

  1. On – grid – Systém připojený k distribuční síti.
  2. Off – grid – Také zvané ostrovní, jsou autonomní a tedy nezapojené do sítě.
  3. Hybrid – Kombinace obou systémů. Provoz není nikdy omezen. Když nelze využít fotovoltaiku, přepne se systém do sítě.

Ostrovní fotovoltaická elektrárna je vhodná zejména do míst, bez možnosti klasického napojení do sítě dodavatele. Jsou to odlehlé oblasti, chaty, samoty či mobilní domy. Hybrid naopak uplatníte všude. Navíc máte zajištěnu perfektní spolupráci obou systémů.
Nejlépe uděláte, když zvolíte možnost zanesení tohoto zařízení firmou na klíč. Vše za vás obstarají a vy se budete jen těšit z nízké sumy na vyúčtování.
Firma prodávající solární panely provádí tři kroky k úplné spokojenosti zákazníka.

  1. Konzultace a návrh řešení na míru
  2. Zajištění dotace, administrativa, vyřízení záležitostí u dotčených subjektů a vypracování projektové dokumentace
  3. Samotná montáž

panel
Jako každý produkt i tento způsob tvorby a využívání elektřiny, má své výhody a nevýhody.
Jedná se o obnovitelný zdroj energie, příjemná je rychlá výstavba a tedy i časné užívání, neznečišťuje prostředí emisemi, nezpůsobuje hluk a ovládat lze i na dálku. Oproti tomu mezi nevýhody řadíme vyšší investiční náklady (vratnost cca 7 – 12 let), závislost na slunečním svitu a nutnost záložního zdroje (zvláště u ostrovního modelu).
Pro nejlepší účinek je dobré využít vyrobenou energii co nejvíce bez nutnosti výkupu do sítě. Přebytečnou elektřinu lze využít k vytápění, klimatizaci nebo do tepelných čerpadel.