Služby

3 nejkrásnější místa v Krkonoších


Nejznámějším a turisticky nejoblíbenějším národním parkem je bezpochyby ten Krkonošský. Jedná se o čistou krajinu s mnoha nádhernými přírodními inscenacemi. Pokud jste ještě neměli příležitost toto místo navštívit, určitě byste tak měli učinit nyní. Ubytování v Krkonoších není problém sehnat, neboť se zde nachází celá řada apartmánů a hotelů, ale vždy musíte myslet na včasnou rezervaci. Přeci jen se jedná o turisticky oblíbené místo a na poslední chvíli byste nemuseli nic sehnat.

ubytování Krkonoše

Sněžka

Turisticky nejnavštěvovanějším místem této krajiny je bezpochyby nejvyšší vrchol nejen Krkonoš, ale zároveň i celé České republiky – Sněžka. Tyčí se ve výšce 1603 m. n. m. a díky svému vzhledu může připomínat pyramidu. Během celého roku sem zavítají tisíce turistů. Vrchol můžete zdolat pomocí vyznačených pěších tras, nebo se nechat vyvést lanovkou. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nebudete zklamaní. Výhled je opravdu nádherný.

Labský důl

Druhým nejnavštěvovanějším místem je bezpochyby Labský důl. Jedná se o ledovcové údolí s panenskou přírodou. Přímo středem této krajiny vede modrá turistická značka. Pokud se rozhodnete po ní vydat, po cestě jistě potkáte Pančavský a Labský vodopád. Pančavský vodopád byste jistě neměli minout, neboť se jedná o nejvyšší vodopád nacházející se na našem území a je jedním ze symbolů Krkonoš.

Krkonošské hory

Mumlavský vodopád

Dalším vodopádem, který byste jistě neměli minout je ten Mumlavský. Mnozí jej nazývají nejkrásnějším a nejmohutnějším vodopádem v České republice. Nachází se poblíž Harachova a vede k němu krásná cesta lesem, kterou hravě zvládnou i děti. Ty si procházku mohou zpříjemnit i „stezkou s liškou“, která pro ně po cestě nachystala zajímavé úkoly, hry a různá zpestření.
Zajímavých míst, které v této krajině můžete navštívit je nespočet. Záleží hlavně na tom, jak moc jste fyzicky zdatní a zda cestujete sami, nebo s celou rodinou.