Zboží

Zelené Zlato Sicílie: Příběh Olivové Farmy Miceli & Sensat


V srdci Sicílie, která je obklopená azurově modrým Středozemním mořem, leží skvost italského zemědělství – olivová farma Miceli & Sensat. Tato jedinečná farma vyrostla z vize dvou nadšených jedinců, Paola Miceliho a Sergia Sensata, kteří se vydali na cestu výroby prémiového olivového oleje.

Zakladatelé: Paolo a Sergio

Paolo Miceli a Sergio Sensat jsou duší farmy Miceli & Sensat. Tito dva vizionáři sdíleli vášeň pro olivy a touhu vytvořit nejlepší olivový olej. S touto myšlenkou a neochvějnou odhodlaností založili farmu na Sicílii, kde těží z ideálního klimatu a bohaté půdy, které ostrov nabízí.

olej

Odrůdy oliv

Miceli & Sensat se specializuje na pěstování několika odrůd oliv, přičemž každá odrůda poskytuje jedinečnou chuť a charakteristiku oleji. Na farmě rostou olivovníky odrůd Nocellara del Belice, Biancollila a Cerasuola, a dvě typicky španělské, Picual a Arbequina. Každá odrůda je pečlivě vybrána pro svou chuť a pěstována s největší péčí a respektem k životnímu prostředí.

Delicato, Verde a U’Ciuri: Olivové oleje z farmy Miceli & Sensat

Farma Miceli & Sensat je domovem několika prvotřídních olivových olejů, z nichž každý nabízí svou jedinečnou chuť a vůni, která reflektuje různorodost sicilské půdy a klimatu.

Delicato je, jak název napovídá, nejjemnější z trojice. Je vyroben z odrůd oliv Biancolilla a Nocellara del Belice, které dávají oleji jemnou a sofistikovanou chuť s náznaky zeleného jablka a mandlí. Delicato je ideální pro použití v lehkých pokrmech, jako jsou letní saláty nebo ryby, kde jeho delikátní aroma může vyniknout.

Miceli a Sensat 1

Verde je olej s plnou, bohatou chutí, který je výsledkem kombinace odrůd oliv Arbequina, Biancolilla a Cerasuola. Charakterizuje ho svěží a lehce pikantní chuť s tóny artyčoků a rajčat. Verde je výborný pro grilované maso nebo těstoviny, kde jeho robustní chuť doplňuje a zvyšuje chuťový profil pokrmu.

U’Ciuri, což v sicilském dialektu znamená „květiny“, je olej s výraznými květinovými tóny, který je vyroben z odrůdy Nocellara del Belice. Tento olej je známý svou jemnou a svěží chutí s nádechem bylin a citrusů. U’Ciuri je ideální pro vegetariánské a veganské pokrmy, ale také skvěle doplňuje pečené ryby nebo mořské plody.

Miceli a Sensat 3

BIO Certifikace a OLIVUM s.r.o.

Důležité je zdůraznit, že všechny olivové oleje z farmy Miceli & Sensat jsou certifikovány jako BIO, což znamená, že jsou produkovány bez použití chemických pesticidů nebo hnojiv. Tímto způsobem farmáři nejenže chrání životní prostředí, ale také zajišťují, že jejich zákazníci dostávají čistý a zdravý produkt.

Pro české milovníky olivového oleje je dobrá zpráva, že společnost OLIVUM s.r.o. nově dováží tyto vysoce kvalitní BIO olivové oleje přímo do České republiky. To znamená, že každý, kdo hledá autentický chuťový zážitek ze Sicílie, může snadno získat tyto vynikající olivové oleje na www.olivum.cz.

Miceli & Sensat tak nabízí skutečně unikátní chuťové zážitky, které představují to nejlepší z sicilské olivové tradice a jsou skvělým zpestřením jakékoliv kuchyně.