Služby

Netušené možnosti dřevostaveb


Současným trendem ve stavebnictví jsou dřevostavby. Jednou z jejich výhod je realizace během celého roku. Dřevo je navíc ekologický a také snadno dostupný materiál, který nemá na lidský organismus žádný negativní vliv. Dřevostavby na klíč jsou zkonstruovány během velice krátké doby. Samotná montáž může trvat podle náročnosti od jednoho do čtyř měsíců.
· Pokud je zadavatel nucen vzít si na stavbu nového bydlení hypotéku, není to pro něho taková zátěž, jakou by byla zděná budova, přičemž životnost dřevostavby je plně srovnatelná s jakoukoliv jinou stavbou.

dřevostavba

Díky úspoře vnitřních prostor je možné dům obohatit ještě o jednu místnost.Další z možností, jak získat ještě nějaký prostor k obývání navíc, jsou půdní vestavby. Dnes je to velice oblíbené rozšiřování obytného prostoru.
o Navíc se díky netradičnímu řešení místností v podkroví vytvoří originální a nenapodobitelný interiér, který může sloužit jako studentský pokoj, ložnice nebo ateliér.

Zateplit lze každou stavbu

Dřevostavby také dovolují snadné a rychlé zateplení. Zateplení fasád přináší značné úspory za vytápění a tím pádem i dostatek komfortu.
o Vhodným výběrem materiálu a také vhodnou technologií lze dokonce prodloužit životnost budovy.

zateplení fasád

o A v neposlední řadě se tím také zvýší tržní cena nemovitosti.
Jedním z mýtů, které kolem zateplení panují je, že se dají zateplit pouze některé budovy. A především staré kamenné domy jsou z této možnosti vyloučené. Je to pouze zažitý omyl. Pokud vše svěříte do rukou odborníků, můžete si být jisti, že lze zateplit každou budovu.
· U kamenných domů je zateplení velice žádoucí, protože zdivo nedisponuje dostatečně tepelně izolačními vlastnostmi a tím pádem v interiéru vznikají nebezpečné plísně, jejich růst podporuje vlhkost.
Zateplení je jednou z cest, jak tomuto nežádoucímu jevu účinně zabránit.