Cestování

Na co si dát pozor v Indii


Jednou z nejzajímavějších destinací pro cestovatele je bezesporu Indie. Je to země, ve které uvidíte nejkrásnější stavby světa, ochutnáte úžasná jídla a také poznáte, co znamená skutečná bída a chudoba. Když se řekne „Indie“, většinou nám okamžitě naskočí „Tádž Mahal“. Monumentální a nádherná stavba, která se stala symbolem Indie. K její kráse a tajemnosti přispívá i legenda o smyslu jejího postavení.

nomadic

  • Chrám Tádž Mahal neboli Koruna paláce, byl postaven z lásky.
  • Celá budova je z bílého mramoru, který dokáže měnit svou barvu podle paprsků slunce.
  • Je tedy stále stejný, a přesto pokaždé jiný.

Ale vraťme se do reality.

Propracovaný systém indických taxikářů

Cestovat do Indie není vůbec stejné jako udělat si výlet do některého státu ve střední Evropě. Na Indii musíte být připraveni. Nezbytná příprava souvisí se zmíněnou chudobou. Nutnost přežít, vypěstovala v místních obyvatelích zvláštní schopnosti využít každé příležitosti k tomu, aby na turistech vydělali nějakou tu rupii navíc.

  • Malé podvody a podvůdky jsou tedy to, na co musíte být připraveni.

To, že vás bude chtít obrat taxikář, vám asi nepřijde až tak divné. Jejich pověst je tak trochu pošramocená po ve všech zemích. Českou republiku nevyjímaje. Indický systém je ale daleko propracovanější.

cestovatelé

  • Velice často mívají rozbitý taxametr nebo ho nemají vůbec.

Také není rozumné taxikáři sdělovat názvy hotelů nebo restaurací, kam se chcete nechat dopravit.Prostě uvést pouze ulici. Jinak se vám může stát, že bude vaše rezervace zrušena a vy přemístěn do jiného hotelu. Pochopitelně do takového, s jehož majitelem je taxikář domluven. Pokud si po příletu do Indie budete chtít zakoupit sim kartu, pak je to celkem dobrý nápad. Ušetříte za roamingové poplatky. Ale pouze v tom případě, pokud si ji koupíte v oficiálním obchodě daného operátora. Zakoupením v jiných obchodech nebo dokonce na ulici máte téměř jistotu, že už karta někomu patřila a vám nepůjde aktivovat. Jestliže se chcete o této zajímavé destinaci, kterou je Indie, dozvědět víc, pak vám poradí cestovatelský blog.