Zboží

Lidský organismus a jeho kouzla


blondýna, zelený kabátek, mobil

Aniž bychom si to přály, tak naše tělo prochází mnohými změnami. V útlém věku roste a sílí, později se z dívek stávají ženy. Dospívání není jednoduché ani z hlediska hormonů, které přicházejí na řadu a opouští nás až kolem období menopauzy neboli klimakteria. Za toto období se považuje právě padesátý rok života každé ženy.

Takzvaný přechod je spojen s mnoha individuálními bolestmi. Nejen fyzickými, ale také především duševními, protože se naše tělo postupně začne měnit. Ubývá hormonů, především jde o estrogen, a proto nám mohou slábnout a více vypadávat vlasy, také máme tenčí a třepivější nehty, které se rychle lámou. Nastupuje bolest zad a kloubů, protože hormony mají za následek také kolagen, se kterým spolupracují a jakmile se vytratí naše životní síla a vitalita, cítíme se nemotorné a v období přechodu, jako by nás všechno bolelo. S tím je také spojená hlavní část touho problému, čímž bývá častá nespavost. Nervozita, stres ale také špatná nálada. Jsme zlé samy na sebe a začínáme být nevrlé i na okolí. Nenechte tyto negativní projevy vypuknout.

žena, ruce, krk

Organismus se těmto nežádoucím projevům může účinně bránit, když mu dáte podnět. Menopauza příznaky mohou být ještě daleko horšího typu. Může jít o:
1. Inkontinenci moči – neboli svévolné povolení intimních partií. Proto často dámy v přechodu používají vložky na inkontinenci moči. Snaží se zasmát a problém je na světě.
2. Objevuje se na těle stařecké bříško – je malé a kulaté, ale vidí jej každý.
3. Žena začíná být nevrlá, vidí, že se s ní něco děje a že to není dobré – každou ženu tyto příznaky především z psychického hlediska hodně oslabují. Ztrácíte vitalitu, šarm a ženskost.
4. Stres a nervozita se mohou projevit také návaly horka – díky menší míře estrogenu můžete mít náhlé bušení srdce a můžete pociťovat návaly horka.
5. Klouby tuhnou a je problematičtější se rychle pohybovat – často se zadýcháváte a i sebemenší schody vám dělají problém.

Nalaďte se opět do pohody

Přitom stačí tak málo a to pár bylinek, které vám v přírodní formě pomohou usnadnit toto nemilé přechodové období. Zkuste změnu, abyste se mohla cítit opět báječně. Nalaďte se znovu do pohody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup