Služby

Levnější topení


Všimli jste si, že v současné době se novostavby staví jako částečně soběstačné a nezávislé na dodávkách energií? V mnoha domech najdeme tepelné čerpadlo vzduch voda, které dokáže pracovat s teplem v celém domě. Umí využívat chladný i teplý vzduch, a díky tomu umí dům ohřát i zchladit. Čerpadlo oceníte nejen v létě, kdy z něj máte klimatizací, ale i v zimě, protože vám ušetří peníze za vytápění.

tepelné čerpadlo

Ti, kteří si staví dům sami, si možná dokážou nainstalovat tepelné čerpadlo svépomocí. V tomto případě si raději ověřte zda montáží svépomocí nepřijdete o záruku. Nejlepší je mít nějaké zkušenosti s pracemi okolo vody, topení a plynu, protože pokud je nemáte, je daleko lepší si na dodávku tepelného čerpadla někoho najít. Odborná práce je v tomto případě zárukou kvality, a protože nejde o vlnou položku, je lepší neriskovat a na čerpadlo si zavolat odborníky, kteří vám nejen odborně čerpadlo zapojí, ale provedou veškeré zkoušky, které dosvědčí, že čerpadlo je v pořádku a připraveno k používání.

Chcete ušetřit i nákupem čerpadla?
Kdo by nechtěl co nejvíce věcí sehnat levněji. Čerpadlo není nejlevnější položkou, a tak je jasné, že lidé budou chtít ušetřit a sehnat nějaké levnější. Pokud vám staví dům dodavatel, zjistěte si, jaké čerpadlo vám chce do domu nainstalovat. Projděte si recenze na internetu a hned budete vědět jak jsou s daným čerpadlem lidé spokojení. Levné tepelné čerpadlo nemusí být vždy nejlepší volbou, ale zároveň se obecně nedá říct, že jedině drahá varianta bude to pravé.

venkovní jednotka

Montáž čerpadla je povinná pro majitele novostaveb, takže pokud budete stavět dům, čerpadlu se stejně nevyhnete. Jako další vám s náklady pomůžou solární panely, které jsou oblíbené jak u majitel novostaveb, tak u majitelů starších domů. Dají se instalovat kamkoliv na rozdíl od čerpadla, které často pro starší domy není vhodné.