Zboží

Konstrukce kotle je nesmírně důležitá


Moderní technologie přinesla mnoho novinek a odrazila se i v samotném vytápění. Dříve se tolik nerozlišovalo, čím se bude topit a jak, hlavně, že bylo doma teplo. Majitelé si tak vybírali kotle podle dostupnosti levného paliva a technologie provedení šla jaksi stranou. V dnešní době spíše rozhoduje technologie, pořizovací a provozní náklady. Také významnou roli hraje možnost palivo různě kombinovat nebo si pořídit kotel s automatickým podavačem či dálkovým ovládáním. Možností je skutečně několik a díky dotacím, lze skutečně nemovitost vybavit kotlem, který bude odpovídat všem ekologickým normám. Český výrobce vyrábí kotle na tuhá paliva, které splňují emisní normy a přináší svým uživatelům maximum pohodlí.

Dřevo nejen krásně voní, ale i hřeje

Nic nenahradí vůni dřeva a také jeho vlastnosti. Kotle na dřevo mají několik různých provedení a jsou nejvhodnější pro topení v rodinných domech nebo jiných typech objektů, které mají svoji vlastní kotelnu. Rozhodně svými parametry odpovídají evropskému standardu dřevozplynujících kotlů.
Jejich přednosti:

  • Dokonale spalují dřevo, které by mělo být suché do 20 % vlhkosti. Může být jak měkké, tak tvrdé a polena by neměla měřit více, jak půl metru. Také současně lze spalovat štěpky nebo hobliny.
  • Vysoká účinnost spalování, což znamená i méně popela a zatížení životního prostředí.
  • Mají speciální konstrukci, která omezuje tvorbu dehtu a tím je přirozeně i delší životnost kotlů na dřevo.
  • Zajišťují poměrně dlouhou dobu hoření, a pokud se kotel vybaví automaticky řízeným provozem, tak se uživatelé mohou těšit 24 hodin z velmi příjemného tepla. Je velmi příjemné, pokud se celý den nikdo nemůže starat o přísun paliva a poté přichází do příjemně vyhřátého bytu či domu.

thumb_AMenergo_kotel

Doporučené palivo

Kotle se dají využít na různá paliva a některá je mají rovnou předepsaná. Takové normy požaduje kotel na pelety, které když se dodrží, tak majitel objektu získá skutečně vysokou účinnost tepla a to s emisemi, které odpovídají stanoveným normám. Vhodné je si pořídit regulátor, který je nejen vhodným doplňkem, ale rovněž dokáže regulovat výkon kotle na pelety a spolupracovat i s bezdrátovým spojením, což přináší uživatelům další komfort. Vybrat si tak kotel na vytápění lze podle potřeby a pěkně na míru.