Zboží

Důležitost správného výběru makeupu


Jak se zdá i ty nejjednodušší věci dokážou někdy pěkně potrápit. Ono se řekne, že pomůže skrýt nedokonalosti pleti kvalitní líčení a základem je výběr vhodného make-upu. Jenomže najít ten správný není zase taková banalita, jak se může na první pohled jevit. Stále více žen se v této problematice neumí pohybovat a mnohdy nesprávnou volbou přípravku utratí příliš velké peníze a výsledek je v podstatě nulový. Navíc nelze použít stejnou značku, barvu nebo složení takové, které používá vedle sousedka a moc jí to sluší. Každá žena má svoji specifickou pleť a i nesprávný odstín může zničit celkový dojem. Pokud ovšem zvolíte správnou kombinaci, tak vaše pleť získá úplně jiný vzhled. Projasní se, skryje nedokonalosti a navíc díky tomu se budete cítit skvěle. Což se v konečném důsledku projeví i na pocitech a sebejistotě.

barvymakeupu

Vybírejte make-up podle typu pleti

Suchá pleť – trápí poměrně hodně žen a je třeba vybrat odpovídající přípravek, který bude spíše hydratační a jako bonus, může být ještě výživný, s vitamínem E. Špatnou volbou nebude ani produkt, který obsahuje kompaktní pudr a make-up v jednom balení. Jen je třeba se zaměřit, aby skutečně odpovídal suché pleti.

Mastná pleť – vyžaduje skutečně velkou péči a to jak při líčení, tak odlíčení. Navíc nemá moc kladných vlastností, jelikož se neustále leskne, tvoří se častěji nevzhledné pupínky a černé tečky a rozhodně nešetří ani rozšířenými póry. Musíte se soustředit, jak nejlépe všechny tyto nedostatky zamaskovat, a v tom pomůže například lehký pěnový nebo pudrový make-up.

Smíšená pleť – může se tvářit jako nezvladatelnou součástí obličeje, ale s kvalitním produktem bude poslouchat jako beránek. Je potřeba zmatnit T-zónu a rozhodně vhodným výběrem hydratujícího tekutého make-upu s matným efektem chybu žádná žena neudělá.

Citlivá pleť – dokáže potrápit zarudnutím, svěděním a je dokonce náchylná i na změny počasí. Minerální make-up od vybraných světových značek nebo zklidňující hypoalergenní verze dokáží divy a zázraky.

make-up

Pozor na výběr barvy

Špatně zvolená barva krytí je celkem slušný průšvih. Pokud si nebudete jistá, jaký odstín je třeba zvolit, aby vám vyhovoval, je lepší se o aplikaci poradit s odborníky kosmetických salonů nebo prodejci kvalitní kosmetiky jako je například Notino.cz s bohatými zkušenostmi a zároveň i s pestrou nabídkou kvalitních produktů pro každou pleť.