Bydlení

Dřevěné rolety využijete na sto způsobů


Pořiďte si dřevěné rolety a rozhodně toho nebudete litovat. Tím spíš, že v posledních letech se pomalu stává pravidlem, že zimy jsou v našich podmínkách mírné, ovšem léta jsou nesnesitelně horká. A o tom to právě je. Začíná být čím dál, tím důležitější, naučit se svůj dům či byt efektivně chránit před sluncem, neboť u hluboké mrazy a sněhové závěje začíná být postupně nouze. Takže zatímco možná v zimě ušetříte za topení, v létě nevíte, jak svůj byt ochladit, a možná už i vy vydáváte zbytečné finance navíc za klimatizaci.
oranžové žaluzie.jpg
Ovšem něco takového byste dělat nemuseli, pokud byste svá okna, minimálně ty na jižní straně domu, osadili dřevěnými roletami. Ty se od klasických známých žaluzií liší tím, že jsou na vnější straně oken, připevněna vně okenního rámu. Můžete tak díky tomu efektivně odstínit sluneční paprsky ještě dříve, než k vám domů vůbec proniknou. A to je zásadní rozdíl ve srovnání právě s výše zmíněnými žaluziemi. Zatímco žaluzie se postarají maximálně o to, aby vám do místnosti příliš nezářilo slunce, tak dřevěné rolety tam spolu se slunečním zářením nepustí ani jeho žár.
muž ve stínu.jpg
Takže pokud je v pravý čas zatáhnete, můžete následnou teplotu v místnosti snížit až o několik stupňů – a kdo by si to v parném létě nepřál? Nicméně dřevěné žaluzie vás mohou dobře izolovat jak v létě, tak i v zimě, a kdyby přece jen došlo na tuhé mrazy, tak se postarají o to, aby z vašeho bytu zbytečně neutíkalo teplo ven, takže šetří váš rodinný rozpočet hned dvakrát. A umí toho ještě mnohem více, od dokonalého sto procentního zatemnění, přes tlumení hluku zvenčí až po účinnou ochranu oken před zloději. Investice do dřevěných rolet se tedy v každém případě vyplatí, o to víc, že zároveň krásně vypadají a tento ušlechtilý materiál jako je dřevo se perfektně hodí jak k moderním, tak k historickým stavbám.