Bydlení

Dřevěné lamely žaluzií – výjimečný estetický prvek stínící techniky


V souvislosti s dřevěnými žaluziemi panují mezi lidmi různé zvěsti, které vznikají často z nedorozumění, nebo z nedostatečné informovanosti. Mnozí z nás se totiž domnívají, že se dřevo kroutí, že jeho životnost se počítá na měsíce, nikoliv na desetiletí, že se takové výrobky špatně udržují, a že jsou extrémně drahé. Nic z toho není pravda a přesvědčit se o tom můžete sami prostřednictvím vzorkovníku, nebo konzultací s odborníkem v oboru stínící techniky Ostrava.
jídelní stůl u okna.jpg

Čím se vyznačují žaluzie vyrobené z dřevěných lamel

· Dřevěné lamely žaluzií mohou projít speciální povrchovou úpravou, a jsou určeny i pro prostředí se zvýšenou vlhkostí, např. do koupelen, kuchyní, nebo do bazénové haly. Vyrábět lze také speciální série potažené kůží pro luxusní interiéry.
· Materiál pro výrobu je velice rozmanitý, jedná se prakticky o více než 20 druhů dřevin, ze kterých se vybírají prkna bez suků a prasklin. A tak vás jistě nepřekvapí, že jsou na trhu jedinečné výrobky z tvrdého dřeva listnatých dřevin, jako je jabloň, olše, kaštan, jilm, jasan, buk, dub, javor, a dokonce i tamarind, bambus, a africké exotické dřeviny. Jednou z nich je např. strom Abachi, který se do Evropy dováží z Pobřeží Slonoviny a z Nigérie. Tento materiál je velmi lehký, zároveň má velmi malou tepelnou vodivost, je tedy dobrým tepelným izolantem, což oceníte zejména v letním období.
· Dřevěné žaluzie se montují do špaletových oken, na strop, na vnější okenní rám, nebo do zasklívacích lišt.
· Lamely lze vzájemně kombinovat, tzn., že se žaluzie skládají na míru a lze tvořit buď barevné mozaiky, nebo odstínové barevné variace. Lamely se vyrábí v šířkách od 25 do 70 mm.
· Ovládání žaluzií není striktně mechanické, je možné je zautomatizovat pomocí elektromotorku na ruční spínač, nebo na dálkové ovládání.
žaluzie na okně.jpg
· Vzhledem k povrchové úpravě lamel odolné vůči prachu a vlhkosti se výrobky snadno udržují v čistotě, podobně jako kovové žaluzie.
· Někteří výrobci a prodejci nabízí nadstandardní záruku na dřevěné žaluzie, od 3 do 5 let.
· Povrchová úprava lamel může připomínat vysoce lesklé povrchy, jiné mohou být opatřeny matným nátěrem. Vyhledávané jsou i rýhované, zdrsněné, nebo opískované povrchy. Osobitý vzhled dřevěných žaluzií je právě to, co z nich činí něco fantastického, designově sladěného s interiérem místnosti, čehož nelze docílit s žádnou jinou vnitřní stínící technikou.