Zboží

Menstruace po porodu: kdy ji očekávat a jaká bude?

Stejně jako v pubertě, i po porodu ženy napjatě očekávají svou první periodu. Během těhotenství si odvykneme myslet na toto období, které nás provází celým životem. To ale samozřejmě neznamená, že již nikdy nepřijde. Po narození nového člena rodiny můžete očekávat mnoho změn. Dostavit se mohou také během menstruace. U někoho přijde dříve, u jiných žen později a navíc může být její průběh zcela jiný než dříve. Jak si zpříjemnit tyto chvilky a neobávat se jejich příchodu?

KLASIK-ESHOP-BLACK-1

Kdy očekávat první cyklus po porodu?

Začátek je úzce spjat s tím, jestli kojíte nebo ne. Při kojení totiž dochází k aktivaci hormonů, které cyklus zastavují. Může se proto stát, že menstruace přijde až 14 až 17 měsíců po porodu. Zdá se to jako velmi dlouhá doba, ale záleží pouze na tom, jak dlouho se rozhodnete a budete schopna kojit. Navíc to není žádným pravidlem. Je mnoho žen, kterým se vrátil pravidelný cyklus již po šestinedělí, ale také klidně až po dvou letech. Vždy je dobré tuto situaci konzultovat s gynekologem. Očekávat tedy musíte cokoli a kdykoli.

Plavba na vlnách hormonů

Měla jste před těhotenstvím cyklus pravidelně a nemohlo vás nic překvapit? To nyní nečekejte. Návrat k normálu trvá organismu velmi dlouho a pravděpodobně nyní své dny nebudete mít tak pravidelně jako v minulosti. Hormonální systém je velmi citliví také na nedostatek spánku a stres, kterého máte po narození miminka více než dost. Kromě četnosti se ale může změnit také intenzita periody. Ani to by vás nemělo zaskočit. Ničeho se nebojte, doplňujte vitamíny a snažte se být v klidu. Věřte, že se všechno znovu srovná.

BRAZILKY_ESHOP_-1

Zajistěte si maximální pohodlí

Mnoha ženám nevyhovují klasické hygienické produkty. A není se čemu divit, protože skutečně nejsou pohodlné a cítíte je při každém pohybu. Menstruační kalhotky jsou ideální alternativou, ve které se budete cítit přirozeně, pohodlně a nebude vám překážet. Snadno je vyperete s ostatním oblečením, usušíte a znovu navléknete. A už nikdy nebudete muset přemýšlet, jestli máte dostatek vložek nebo tamponů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup